piątek, 5 maja 2017

24 IV 2017 Ten rok nie będzie lekkim rokiemPoniedziałek

24 IV 2017Pisz synu- Musisz uważać. Być czujny. Jak widzisz atak (złego) staraj się zdusić w zarodku. Zaraz się modlić, nawet jak nie możesz uklęknąć to wewnętrznie. Staraj się też poznać przyczynę tego, jak to zrobiłeś.

Tak dziecko, jego atak wziął się z tego, że prawdopodobnie odbędziesz spowiedź generalną w Łagiewnikach w Tygodniu Miłosierdzia. Mówiłem Ci jak to jest ważne, zwłaszcza w Twoim przypadku i jak jemu to przeszkadza.

Nie obawiaj się zatem, ale bądź czujny.

Nie możesz też opuszczać się w modlitwie.

Nie odkładaj też większości różańca na wieczór. Wiem, że u Ciebie jest teraz niejasny podział obowiązków ze względu na zmienną sytuację  zdrowotną Twojej mamy, jednakże musisz pilnować modlitwy i klękać do niej kiedy tylko możesz, a takie chwile masz.  Nie wykorzystujesz ich jednak.   Błogosławię Ci na resztę dnia dziecko.

   Wróć jeszcze do mnie dziś.        - Jezu kocham Cię. Nie gniewasz się za moje

        złości dziś wieczorem?

       - Wyjaśniłem tę sytuację. Uniżyłeś się.

       Z głębi serca   poprosiłeś o pomoc.

       Na drugi raz jednak staraj się ucinać w zarodku

       niepokoje i złości.

                  Amen.

       - Jezu, wielbię Cię i przepraszam.Pisz dziecko- Trudno Ci być zadowolonym. Taką masz naturę.  Wszak bohater jednego z Twoich opowiadań mówi o sobie „Ja – niezadowolony, ja zawsze niezadowolony”.

Jednak Bogu trzeba być wdzięcznym za wszystko. Bóg nie robi nigdy niczego by choć na jotę oddalić człowieka od spotkania z nim w Raju.Ten rok nie będzie lekkim rokiem.

Mija czwarty miesiąc.. jednakże wiecie, że nie należy oceniać dnia przed nocą.

Dlatego synu zachowaj spokój w każdej sytuacji.

Co będzie potrzebne to powiem Ci.

Zaufaj mi całkowicie. Daj się z rękę prowadzić jak dziecko. Dziecko jest samodzielne, ale w zakresie w jakim może. Podobnie bądź i ty. Bądź jednakże jak dziecko.

            Wróć do różańca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz