UWAGA!!! BARDZO WAŻNE INFORMACJE DLA POLAKÓW!!


https://cyprianpolakwiaradodatki.blogspot.com/2020/09/uwaga-bardzo-wazne-informacje-dla.html


Pod powyższym linkiem są adresy stron i kanałów związanych Bożych proroków jak i adresy kanałów z tymi Orędziami. Tam też ukazują się wybrane przekazy i inne materiały. Strona na której ukazują się zbiorczo Orędzia różnych proroków to: Przymierze Miłości https://www.przymierzemilosci.pl


Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, jeśli nie objawi swego zamiaru sługom swym, prorokom.Ja, Jezus Chrystus, Król Polski i Wszechświata jestem bardzo smutny, że tak niewiele osób wie, że oficjalnie od 20 lutego 2020 roku Jestem Królem Kraju nad Wisłą, Nowego Jeruzalem, narodu wybranego, na zasadach jak nigdy do tej pory.

Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.”


Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce.

Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu.


sobota, 24 sierpnia 2019

10 VIII cz 2 , 20 VIII 2019 cz. 1 - Jak mówiłem dziecko – Ukraińcy w Polsce z a w s z e będą narzędziem w rękach wrogów Polski. Polska nie może przyjmować nowych Ukraińców do pracy nie może nadawać im obywatelstwa. / Ukraińcy muszą oddać Lwów (...) Lwów musi wrócić do Polski. / Polska odzyska Wilno i Lwów.. Lecz najpierw Polska dozna uciskuCzęść druga Orędzia z 10 sierpnia zawierająca pouczenia duszy.
I część pierwsza Orędzia z 20 sierpnia. Druga zawiera również pouczenia duszy.
Przy okazji jeszcze uwaga, przypomnienie. Wszystkie wyróżnienia kolorem w Orędziach pochodzą ode mnie.  Rozstrzelony druk jednak, słowo napisane w całości dużymi literami bądź pogrubienie pochodzi od Pana Jezusa.
Orędzie  Pana Jezusa z 20 sierpnia stanowi, wydaje się pewną całość z Orędziami dotyczącymi Ukraińców w Polsce z 9 i 10 sierpnia dlatego postanowiłem je dać jako następne. (Oczywiście mamy jeszcze wcześniejsze niedawne Orędzia w których Pan Jezus odnosi się do sprawy ukraińskiej w Polsce).10 sierpnia, sobota c.d.

- Chcę abyś mnie adorował wśród ludzi idąc. Dlatego chcę abyś  abyś mnie nie adorował bardzo długo  w  kościele, tylko wyszedł  ze Mną do ludzi.
-  Tak Panie Jezu, dziękuję bardzo.
< Chodziło oczywiście o czas po przyjęciu  Komunii Świętej. C. P. >

11.00
Zapisz
- Cóż, dzisiaj gorzej się czujesz, także dlatego, że jest dziesiąty miesiąca. A dodatkowo w sierpniu. I to potrzebne dziecko.
- Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

20.26
Zapisz dziecko
- Spytałeś swego Anioła Stróża o radę na Mszy co do pracy do końca dnia. Udzielił Ci rady. Nie czujesz się jednak dobrze i nie uda Ci się tego wykonać, tym bardziej, że musiałbyś wjechać z domu a masz jeszcze sprawy związane z kuracją nie mówiąc o modlitwie i czytaniu Pisma.
To abyś wyjechał na godzinę <nieczytelnie zapisane krótkie słowo C.P.> z domu w potrzebnej sprawie było  dla Twego lepszego samopoczucia, bo pewne sprawy się odwlekają, ale cóż nie wyrobisz się z tym.
- Wczoraj, Panie, przez kilka godzin czułem się wyjątkowo dobrze, myślałem, że tak będzie dzisiaj.
- Niestety, dziecko,  tak cały czas nie może jeszcze być.
- Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

Około dwudziestej trzeciej

Zapisz dziecko
- Nie dziecko.  Izajasz 61 nie dotyczy obecnego Izraela. < Chodzi o państwo .C.P.>
Tak, interpretuje Synagoga Szatana lecz to jest nieprawda.
- Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

…………………………………………………………..

Wtorek, 20 sierpnia

Około godziny 1.30

Zapisz
- Jak mówiłem dziecko – Ukraińcy w Polsce z a w s z e  będą narzędziem w rękach wrogów Polski.
Mniejszość ukraińska w Polsce jest cały czas Polsce nieżyczliwa a nasiliło się to po roku 90- tym i zwłaszcza w ostatnich latach.
Polska nie może przyjmować nowych Ukraińców do pracy nie może nadawać im obywatelstwa.
Wrogowie Polski będą chcieli by tak się stało i wiele więcej, ale Polacy muszą się temu przeciwstawić. Wrogowie wewnętrzni i zewnętrzni.  Musicie mówić : Tak,  tak, nie, nie.
Nigdy w czasie Mego nauczania na ziemi nie kazałem przyjmować do domu rozbójników i złoczyńców, czy choćby potencjalnych zbójników i złoczyńców.
Nikt nie ma prawa narażać swojej rodziny. Jeszcze bardziej kraju.
Ukraińcy to szczep dziki i bezwzględny.
Szkodzili Polsce i będą szkodzić w jej granicach.
Przyjmować pracowników można, ale należy trzymać właściwą miarę.
Dla nikogo nie było tajemnicą, że w Polsce od lat 90- tych przebywało stale około pół miliona Ukraińców.
Tymczasem można usłyszeć o sieci domów publicznych zarządzanych przez Ukraińców gdzie są też i właścicielami ( przynajmniej oficjalnie) i miano nagrywać ważne w Polsce osoby. Kto za tym stoi? I  czy to jest wszystko.
Polacy też są winni. Czyż i ktoś z Twojej rodziny nie mówił o wynajęciu Ukraińców aby zrobić porządek z pewnymi ludźmi. A to uczciwy Polak.
Polacy jednak nie mogą sobie pozwolić na głupotę i korzystanie w jakikolwiek sposób z ukraińskich, grzesznych usług.

Ukraińcy muszą oddać Lwów.

- Dlaczego się obawiasz dziecko?
- Tam są Ukraińcy i to bardzo banderowski rejon. Nawet jakby nie było kwestii przyjezdnych  Ukraińców w Polsce to jako polityk nie chciałbym wziąć Lwowa bo przecież to razem z Ukraińcami i z okolicy. 
- A jednak dziecko. Lwów musi wrócić do Polski.
- Jak uważasz Panie Jezu, to znaczy i ja Twój marny sługa uważam, że powinien wrócić, ale nie z Ukraińcami albo raczej myślałem kiedyś by ich związać z państwem polskim i by chcieli. Tymczasem oni mają korzyści i głaszcze się ich gdy oni plują  w twarz. Nawet i Krakowa by chcieli.
-  A jednak dziecko.
- No to nagle mielibyśmy, powiedzmy, Lwów z okolicami, milion Ukraińców na terytorium Polski z największym żywiołem banderowskim  a Ty, Panie, mówiłeś, że to szczep dziki i bezwzględny. Tu jesteśmy u siebie. Możemy się ich pozbyć  póki co a jakby  był Lwów nasz.
-  Zostaliby Ukraińcy lojalni wobec państwa polskiego.
-  Panie Jezu, mamy problem z napływowymi Ukraińcami w Polsce. Gdzie tu myśleć o Lwowie.
Poza tym, myślę, Panie, że Ukraińcy z Lwowskiego mieliby dopiero inklinacje do Polski gdyby nie mogli u nas mieszkać i pracować, mieć różne prawa, jak dopiero w jednym państwie.
- Nie chodzi, dziecko, o łączenie się z Ukraińcami w jedno Państwo. Oni nie są państwem. Chodzi o przyłączenie Lwowa na początek.
- Jeśli, Panie Jezu, jak powiedziałeś upomnieć ma się Anglia o Ukraińców w Polsce i USA, to tym bardziej upomną się o nich we Lwowie czy rejonie.
- To nie jest po myśli wrogów Polski abyście mieli Lwów.
Ten fakt wywołałby wielką wściekłość waszych wrogów i pomieszał im szyki.
- Ale mówi się, Panie o tym, że żydzi chcą stworzyć Judeopolonię, połączyć Ukrainę z Polską całą ,czy do Wisły.
- Dlatego musicie się temu przeciwstawić i Lwów wcielić do Polski.
- Jak wcielić Panie? Poza tym co z tymi Ukraińcami, którzy tam mieszkają. A czy nie będzie to pretekst i zachwianie naszych granic. Skoro dostajemy na wschodzie to powinniśmy oddać na zachodzie. < Tzn. mam na myśli to, że tak będą mówić, nie że ja tak twierdzę, czy się z tym zgadzam. C.P.>.
- Niemcy będą chcieli   odebrać ziemie, które skrwawili przez wieki wymordowaniem Lehitów i obróceniem ich w ludzi drugiej kategorii. Lecz im się to nie uda.
Zapadł na nich wyrok. Może być tylko cofnięty gdy idzie o wygubienie ich prawie całego narodu. Ale nie będzie cofnięty gdy idzie o  upadek ich państwa jako zagrażającego ich sąsiadom.
- A jeśli chodzi o  Wilno Panie?
- Litwini rozumieją, że tylko będąc  w państwie polskim mogą ocaleć.
Moja Matka, Matka Boska Ostrobramska zadba o sprzymierzenie.
-  Ale gdzie, Panie Jezu czas na to. Niedługo Trzy Dni Ciemności.
-  A jednak tak musi być. Polska odzyska Wilno i Lwów.. Lecz najpierw Polska dozna ucisku.
- Dziękuję Panie Jezu.
Chwała Tobie Chryste.

Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)


////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Załączam wykład dr Lucyny Kulińskiej, który był tylko dostępny w wersji dźwiękowej.
Serdeczne Bóg zapłać za opracowanie Czytelnikowi, tworzącemu stronę Objawienia Oławskie.
Zostawiam małą czcionkę to znaczy 12, bowiem jest problem techniczny aby materiał był czytelny w 16 tak jak są publikowane Orędzia. Można powiększyć. Do wydruku za to i dzielenia się tym będzie w sam raz.
Przy okazji smutna konstatacja. Dr Kulińska jedzie na zaproszenie, ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia a tu jej skracają. Tym bardziej, że robi to za niewiele lub za nic a i tak jest poszkodowana iż nie dano jej profesury z powodów badań nad szowinizmem ukraińskim i ludobójstwem na naszych rodakach do tego ma wyrok  śmierci na Ukrainie a i w Polsce nie może czuć się całkiem bezpieczna. Podobnie nieraz w tak zwanych telewizjach internetowych prawicowych. Jeśli już jest coś na żywo to można zrobić dłuższą wersję gdy zaproszony gość chce mówić i to puścić w Internecie. I tak zawsze większość miażdżąca wejść jest z materiału, który nie jest już na żywo. Oto prawica. Panowie i panie z prawicy tak zwanej patriotycznej. To nie jest polskie. Musicie się tego nauczyć. Za I Rzeczpospolitej w Sejmie nie można było przerwać  posłowi dopóki mówił i cokolwiek mówił. Oto szacunek dla człowieka z tradycji lehickiej.


Dr Lucyna Kulińska: Odrodzenie szowinizmu ukraińskiego zagrożeniem dla Polski - Sejm RP Kresy, 15. kwietnia 2019r.Wykład pierwotnie został udostępniony tutaj:
Możemy także się z nim zapoznać na stronie CDA:
https://www.cda.pl/video/3375994a3/vfilm

Wersję audio wykładu można w sposób prosty pobrać z tego źródła:

Spis treści

Prowadzący: O zabranie głosu prosimy panią doktor Lucynę Kulińską, która powie nam o zagrożeniu dla Polski i Ukrainy, jakie stanowi odrodzenie się ukraińskiego szowinizmu, nacjonalizmu.
Dr Lucyna Kulińska: Rozpocząć chciałam od motta, motta George’a Orwella: „Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością”. Jakby w kontrapunkcie do tego, aby powiedzieć pani Beacie Mazurek, przedstawicielki PiSu, podczas wyjazdu na zaproszenie Ukraińsko-Polskiej grupy przyjaźni w Radzie Najwyższej Ukrainy  jej odezwanie: „Historia nie może przesłaniać przyszłości, zostawmy historię historykom”.
O tym zostawianiu historii historykom opowiadał już nam Aleksander Kwaśniewski. My wiemy, co to oznacza, jakie konsekwencje ponosimy takiego myślenia do dziś.
Będę tutaj używała przede wszystkim określenia „szowinizm”, bo to, proszę Państwa, z czym mamy do czynienia na Ukrainie nie można kwalifikować jako nacjonalizm, bo to już jest zdecydowane wrogie działanie nie tylko przeciwko Polakom, ale i różnym innym nacjom, z którymi Ukraina sąsiaduje, a więc rozpoczynam

Współczesne przejawy szowinizmu ukraińskiego


Trzeba pamiętać, że szowinizm ukraiński miał zawsze charakter antypolski, tak było przed II wojną światową, w jej trakcie, kiedy przybrał wymiar ludobójczy, tak jest i dzisiaj. Nastroje szowinistyczne na Ukrainie potęgują się z dnia na dzień, a ugrupowania skrajnie nacjonalistyczne, zarówno działające tam, jak i w Polsce, mają coraz większy wpływ na kształt polityki ukraińskiej. Dzieje się tak zarówno w parlamencie, w samorządach obu krajów, jak i w ukraińskich formacjach militarnych. Populizm i narastająca nienawiść do wszystkiego i wszystkich, manipulacje psychologiczno-propagandowe prowadzą dzisiaj do dramatycznych spustoszeń i radykalizacji bardzo wielu Ukraińców.
Przejawów niechęci, a nawet nienawiści wobec narodu Polskiego nie brak zarówno w deklaracjach ideowych ukraińskich szowinistów, jak i w wystąpieniach publicznych ich liderów. Część z tych oświadczeń ma nawet charakter rewizjonistyczny, nawiązujący do idei „Wielkiej Ukrainy”, co godzi już bezpośrednio w integralność polskiego terytorium. Padają nawet żądania oddania Ukraińcom kilkunastu powiatów dzisiejszej Polski — ziem sięgających po Kraków i Warszawę, jednak pomimo tylu ewidentnie antypolskich działań, prowokacji, no cóż, krótkie wymienienie: niszczenie polskich upamiętnień, Huta Pieniacka, Bykawnia, Podkamień, ataki na placówki konsularne, na ambasadę polską, umieszczanie antypolskich, obelżywych napisów i banerów w miastach ukraińskich, wycieranie butów polską flagą, zrywanie polskich symboli na grobach we Lwowie — chociażby pierwszy listopad zeszłego roku — polskie władze milczą. Do tego dochodzi oszukiwanie i okradanie przedstawicieli polskiego biznesu, szykanowanie polskich księży, niedopuszczanie do odprawiania Mszy po polsku, dopuszczanie się gróźb i zniewag wobec naszych obywateli.
Nie zważając na to wszystko kolejne elity rządzące Polską konsekwentnie wspierają Ukrainę politycznie, finansowo, medialnie, a na dodatek wysyłają w ramach tak zwanego „strategicznego partnerstwa” polskich żołnierzy na uroczystości, na których wita się ich banderowskim pozdrowieniem „Sława Ukrainie!”.
To, co w tej chwili wymieniłam postaram się w punktach przedstawić.

Teoria Giedroyca


Pierwsze, to pytanie o przyczyny. Wspieranie szowinizmu ukraińskiego wydaje się jakimś sadomasochizmem narodowym, ale tak naprawdę, według mnie, jest to zdrada polskich interesów na rzecz interesów obcych. Jeśli chodzi o przyczyny — pierwszą jest niewątpliwie nośna, propagowana w Polsce od lat „teoria Giedroyca” będąca pewną popłuczyną po przedwojennym prometeizmie. Jej zwolenników możemy spotkać w każdej polskiej partii o korzeniach solidarnościowych, ale nie tylko. Istotny dla tej kwestii jest także fakt, że solidarnościowe elity popełniły pewien grzech pierworodny, uznały, że w kwestii pomocy i wsparcia dla mniejszości narodowych zamieszkujących w Polsce nie obowiązują zasady wzajemności, a nawet lojalności — proszę Państwa. To doprowadziło do dzisiejszej wyjątkowej asymetrii na korzyść mniejszości kosztem Polaków.

Wpływowe lobby ukraińskieDruga przyczyna, to działanie wpływowego i licznego lobby ukraińskiego, szczególnie z wpływowym Związkiem Ukraińców w Polsce, sponsorowanych hojnie i nie tylko z podatków Polaków, ale i przez zamożne diaspory ukraińskie w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie i w innych krajach.

Obce państwa wspierają ten stan rzeczyTrzecia, to wprzęgnięcie Polski w realizowanie planów najpierw Niemiec, a aktualnie USA i lobby izraelskiego, wobec Ukrainy. Amerykanom i Niemcom chodzi głównie o nowe rynki zbytu, surowce, lukratywny handel bronią, władztwo polityczne. Izraelowi — o to samo, ale, jak się wydaje, także o samo terytorium. Jako jedyny kraj w regionie, Polska wykonuje zewnętrzne polecenia mocodawców bez szemrania i bez jakiegokolwiek pytania o interes własny.

Prywatne interesy polityków z ukraińskimi oligarchamiKolejna przyczyna uporczywego wspierania przez władze i elity pogrążającej się w szowinizmie Ukrainy może mieć bardziej przyziemną przyczynę, chodzi tutaj o trwające od lat liczne powiązania finansowe polskich polityków i wielu samolubnych biznesmenów z oligarchami ukraińskimi. Biznesy te, zahaczające często o układy stricte mafijne i przemytnicze, nie przynoszą nic państwu polskiemu, ale dla poszczególnych osób od wielu lat, jak mówiłam, są bardzo dochodowe. Sprawa ta dotyczy też parlamentu.

Propaganda proukraińska zaślepia dziennikarzy


Niestety, istnieje też w Polsce szeroki krąg tak zwanych „pożytecznych idiotów”, czyli ludzi, którzy czasem nie ze złej woli, ale z powodu idealizmu, braku rzetelnej wiedzy, wspieranego nachalnie wtłoczoną im przez uszy stale proukraińską propagandą, mimowolnie jej po prostu ulegają. Wszystkie te czynniki sprawiają, że kolejne pookrągłostołowe władze realizują bez pytania obywateli coraz bardziej ryzykowne projekty, wikłające nasz kraj w sprawy wewnętrzne Ukrainy i ewentualny nieprzewidywalny konflikt z Rosją. Tym samym, stawia się Polaków wobec faktów dokonanych. Niestety, informacje na temat kolejnych poczynań ukraińskiego szowinizmu docierają do Polski rzadko, bo media głównego nurtu, je po prostu przemilczają. Środowiska i osoby, które ośmielają się podnosić kwestie narastających zagrożeń są postponowywane, etykietowane, najczęściej i najchętniej — jako rosyjscy agenci. Szerzy się w tej kwestii swoisty terror intelektualny, który ma eliminować z przestrzeni publicznej i medialnej wszystkich tych, którzy ośmielą się mieć na ten temat inne zdanie. Wojna wydana dysydentom w mediach i na forach internetowych jest bezwzględna, oprócz Polaków, zaangażowano w niej tysiące Ukraińców, władających językiem polskim, zamieszkujących aktualnie w Polsce i na Ukrainie. Mój idealizm nie sięga tak daleko, aby wierzyć, że ludzie ci wykonują tą robotę bezinteresownie. Wydaje się, że skuteczna propaganda ma po prostu zastąpić racjonalne i propolskie myślenie naszych obywateli.

Błędy ze strony władz w Polsce, które rozzuchwalają Ukraińców


Polscy politycy, a za nimi i media, nie stawiały też nigdy pytań o odpowiedzialność władz w Kijowie i ich zagranicznych protektorów i sponsorów za rozpętanie wojny domowej w tym kraju. Komentatorom stale umyka prosta konstatacja, że ciągła destabilizacja Ukrainy prowadzi ten kraj nie tylko do krachu gospodarczego, biedy, chorób, anarchii, emigracji, ale i do wszystkiego najgorszego. Na dzisiejszej Ukrainie panuje bezprawie. Mówienie o demokracji jest jakąś kpiną, wiemy, że mamy tam rządy oligarchiczne, przestępczość zorganizowaną, niesłychaną korupcję. W kręgach terrorystycznych zbrojnych oddziałów, tak zwanego „Prawego Sektora”, ale nie tylko, bo wiemy, że każdy oligarcha swoich najemników ma. Mówię tutaj też o bandyckich grupach, o bojówkach odwołujących się do hitlerowskich metod, znajdują się aktualnie dziesiątki tysięcy sztuk broni, a uzbrojeni mężczyźni wałęsają się po miastach i po wsiach. Wykorzystując liberalność polskich przepisów, poruszają się samochodami na polskich rejestracjach, a dzięki temu mogą bardzo łatwo przenikać na polskie terytorium. Coraz częściej też przez naszą granicę przemycana jest broń. W sytuacji, gdy polskie społeczeństwo jest praktycznie rozbrojone, jest to wysoce niebezpieczne.
Nasze elity polityczne — zarówno strona rządząca, jak i opozycja bagatelizuje zagrożenie wynikające z rosnącego w siłę ukraińskiego nacjonalizmu. Czytając wypowiedzi wielu polskich intelektualistów i dziennikarzy, można nawet dojść do wniosku, że na Ukrainie dopiero po majdanie doszło do wzrostu nastrojów szowinistycznych. Wiadomo, że nie jest to prawda, bo na Ukrainie było ich wcześniej bardzo dużo. Zaszła jednak w stosunku do przeszłości zasadnicza zmiana, otóż dzisiaj nacjonalizm, szowinizm, stał się nurtem oficjalnym i sankcjonowanym przez ukraińskie państwo. Tak więc polskie elity, niepomne straszliwych historycznych doświadczeń, szczególnie tych z lat 1943-44, powtarzają stare, przedwojenne błędy, które doprowadziły do śmierci z ręki ukraińskich nacjonalistów setki tysięcy Polaków i wypędzenia dalszych setek tysięcy.

Dlaczego Polacy powinni obawiać się ideologii OUN-UPA?
Tzw. „Dekalog Ukraińskiego Nacjonalisty”


Dr Lucyna Kulińska: Dlaczego Polacy powinni bać się ideologii OUN-UPA? Otóż bezwzględność, okrucieństwo i rasizm plus antypolonizm jest jego jakby immanentną cechą. Ta ukraińska ideologia etnicznej nienawiści i zaboru ma bardzo mroczną i długą tradycję. Wystarczy spojrzeć do dzieł ukraińskiej literatury — tym, czym są oni karmieni, etosu kozaczyzny, kultu zbrodniarzy i niewyobrażalnego, hajdamackiego okrucieństwa. Ale chodźmy bliżej, te dokumenty, które dzisiaj na sesjach doncowowskich się młodzieży przybliża. Chodzi o prace „Nacjonalizm” Dmytro Doncowa, którego główną cechą, jakby taką ideą było to, że „pragnąć świetności swego kraju, oznacza pragnąć nieszczęścia swoich sąsiadów” — tak pisał pan Doncow — „albowiem, przemoc musi odgrywać wielką rolę w tym procesie”. Zawłaszczenie, przede wszystkim, pragnienie pokonania — to jest ta ideologia. Najbezwzględniejsi przywódcy nacjonalizmu ukraińskiego — dzisiaj bohaterowie Ukrainy — Stefan Bandera, Roman Szuchewycz, wychowali się na tych ideach. Przed wojną wychowywał ich też dekalog, proszę Państwa, jakie straszne zdeprawowanie świętego przywołania Dziesięciu Przykazań. Dekalog Ukraińskiego Nacjonalisty — trzy punkty bezpośrednio nas dotyczą:

„Nie zawahasz się wykonać największego przestępstwa, zbrodni, jeżeli wymagać tego będzie dobro sprawy”,
„Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wroga swojej nacji”,
„Będziesz dążył do poszerzenia siły, chwały, bogactwa i przestrzeni państwa ukraińskiego nawet na drodze zniewolenia obcoplemieńców”.

Tym są karmieni i przed wojną musieli znać to na wyrywki. Dzisiaj — także. Wiemy, że tezy te nie zostały w sferze teorii i punkty dotyczące postępowania z obcoplemieńcami wprowadzono w czyn, kiedy tylko pojawiła się taka okazja, mogliśmy to oglądać podczas ostatniej wojny. Robili to samodzielnie, lub w ścisłej współpracy z Rosjanami i Niemcami, przy pomocy ich aparatu państwowo-represyjnego. Był pewien problem, szczególnie, jeśli chodzi o Małopolskę Wschodnią, ponieważ trudno było ludziom, którzy żyli ze swoimi polskimi sąsiadami często przez całe dziesiątki…, przez całe wieki prawda. Na pewno dziesiątki lat w zgodzie, zażyłości, nawet było przecież wiele małżeństw mieszanych, mniej na Wołyniu, ale w Małopolsce tak.

Niemcy szkolili ich na morderców przed i w trakcie II wojny światowej


No i wtedy poszła w ruch słynna i bardzo sprawna propaganda nacjonalistyczna. Otóż obiecano tym chłopom, że ziemia i własność zostanie Polakom, czy innym „czużyńcom” po bolszewicku odebrana, bez prawa do jakiegokolwiek wykupu, czy odszkodowania, a aby usprawiedliwić łamanie prawa i łamanie zasad cywilizacji zachodniej użyto bardzo nośnego hasła „historycznej krzywdy ukraińskiej”. Najbardziej jednak spektakularnym środkiem był zawsze sam terror. W świetle opracowań przedwojennych, jeszcze II RP nie ulega wątpliwości, że ukraińskie organizacje nacjonalistyczne pełniły role niemieckiej piątej kolumny. Ukraińcy służyli w wojsku na wszystkich szczeblach, pracowali w policji, sądownictwie, stanowili liczną grupę pracowników kolei. To umożliwiało im antypolskie działania wywiadowcze. Do tego w latach 30-tych doszła jeszcze dywersja, współpraca z oddziałem I Berlińskiej Centrali Abwehry. Niemcy kształcili — już przed wojną — ukraińskich agentów i terrorystów. Tą drogą podążać będą Niemcy także w czasie II wojny światowej, szkoląc w licznych miejscach Ukraińców na bezwzględnych morderców, ludzi od czarnej roboty, od czerwonej i czarnej roboty. Siekierników, arkanników, dusicieli, w bardzo wielu miejscach te obozy szkoleniowe były. Trzeba też pamiętać o tym, że już przed wojną Niemcy przygotowywali się razem z Ukraińcami, przygotowywali Ukraińców do wywołania powstania skoordynowanego z napadem na Polskę. Gdyby nie… Chodzi o to, że jesienią 1939-roku, kiedy armia nasza krwawiła w nierównej walce na dwa fronty, nie mogła przyjść cywilom z pomocą, w wielu powiatach doszło jednak już do pierwszych aktów barbarzyństwa, rzezi polskiej ludności, zabijania polskich żołnierzy, uciekinierów z centralnej Polski, służby leśnej.
Nigdy tego nie doliczono, proszę Państwa, nasze państwo się nie zajmuje. Amerykanie szukają gdzieś tam ludzi na wyspach Hula-Gula, a jeden pilot spadł, a my tutaj, całe oddziały nam poginęły Wojska Polskiego i nawet zwracając się do Wojska Polskiego, żeby się tam doszukali — oddziały z Wielkopolski na przykład tam były. Małopolanie troszkę bardziej byli czujni i przytomni, natomiast Wielkopolanie tam szli, w ogóle ginęli, nie wiedzieli, co się dzieje. Proszono na nocleg, potem podcinano, prawda, gardła, głowy obcinano — całe oddziały ginęły. No, ale to już zupełnie inna kwestia.
Podsumowując — w latach II wojny światowej Ukraińcy wymordowali w okrutny sposób ponad 200 tys. niewinnych polskich ofiar, rabowali ich mienie, zniszczyli domy, tymczasem dzisiaj uczcili owych szowinistów, morderców, przywódców. Buduje się tysiące pomników, imionami nazywa się ulice, place. Ich samych uczyniono „bohaterami Ukrainy”, ale z konsekwencjami, prawda. Szuchewycz, który wydał rozkaz, znamy te rozkazy: „Lachów ciąć” jest ikoną ukraińskiej młodzieży, a jego popiersie zdobi, jak na ironię, polskojęzyczną szkołę we Lwowie.
Kult ten, kult OUN, kult UPA stał się na Ukrainie oficjalną religią, usankcjonowany, wprowadzony do szkół. Nawet elementarz demoralizuje kolejne pokolenia Ukraińców.

Memoriał polskich organizacji kresowych z 1995-tego roku

(16:45)

Proszę Państwa, 24 lata temu, we wrześniu 1995-tego roku społeczność skupiona w polskich organizacjach kresowych i patriotycznych wystosowała do polskich władz memoriał w sprawie działań antypolskich nacjonalizmu ukraińskiego w Polsce. W jego tekście znalazły się ostrzeżenia, mówiące o potrzebie trzeźwej oceny groźnej sytuacji i podjęcia jakiś działań prewencyjnych. Ostrzegano, że bagatelizowanie tego problemu będzie miało w przyszłości poważne konsekwencje. Było to — ten memoriał — był odpowiedzią na to, że w Polsce zaczęto realizować wytyczne zawarte w uchwale Krajowego Prowodu OUN z 90-tego roku, proszę Państwa. Należy tutaj, oczywiście, można było, próbowano zrobić to, ten dokument nieistniejącym. Próbowano go, uważać, że jest to wymysł, jednak już 4 lata starczyły, żeby zobaczyć, że jest realizowany. Co tam było napisane? Że należy Polakom narzucić nasz punkt widzenia na historię i na stosunki polsko-ukraińskie — zrobione. Eliminować wszelkie próby, zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcanie się nad Polakami, wskazywać, że mordy były dziełem sowieckiej partyzantki, lub luźnych band rabusiów, a UPA, OUN nie miało z tym nic wspólnego — dzieje się. Jednym z nakazów było podsycanie separatyzmów regionalnych. Dalej — nakazywano zestawiać poufne listy osób nieprzychylnych ukraińskiemu ruchowi nacjonalistycznemu — są takie listy, proszę Państwa. Wchodzić do kolegiów redakcyjnych polskich zespołów prasowych i medialnych — dzieje się. Wejść do Archiwum Wschodniego — stało się — niszczono nawet dokumenty, które były przesyłane („do karty — pan Niściło się tu zasłużył najwięcej” (?) – fraza nie w pełni zrozumiała — dop. red.). Mamy sprawę niewyjaśnioną do dzisiaj, bo to sprawa wymagała w ogóle jakiejś… Najbardziej złowieszczo brzmiały ostatnie dwa fragmenty, zawarte w tych wytycznych:
Pierwszy: „Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy — wręcz przeciwnie — na jej osłabieniu wewnętrznemu i międzynarodowemu”;
I drugie: „To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego, co leży w interesie dalekosiężnej polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN”.
Ale, proszę Państwa, kto się nie szanuje, tego nie szanują.

Poniżanie przedstawicieli polskich władz przez Ukraińców


Poniżanie przedstawicieli polskich władz przez Ukraińców. Od początku, jak mówiłam antypolonizm szerzeniu się szowinizmu na Ukrainie towarzyszy. Przejawiał się on między innymi w trwającym od lat publicznym poniżaniu przez Ukraińców kolejnych polskich prezydentów. Tak było z Aleksandrem Kwaśniewskim, któremu na kilka godzin przed otwarciem cmentarza Orląt „nieznani sprawcy” rozbili marmurową płytę, na której miał składać wieńce, Lechem Kaczyńskim — wyzywanym i napastowanym przez neobanderowców w Hucie Pieniackiej w czasie otwarcia pomnika, czy prezydentem Bronisławem Komorowskim, uderzonym jajkiem pod katedrą w czasie obchodów 70-tej rocznicy ludobójstwa, co było arogancką i zaplanowaną zniewagą. W przypadku tego ostatniego prezydenta incydentów było szczególnie dużo — wprost proporcjonalnie do ich ignorowania — przez niego samego. Wysoce obraźliwa dla wszystkich Polaków była też absencja prezydenta Janukowycza na obchodach 70-tej rocznicy wołyńskiego ludobójstwa, a także skrzętnie przemilczany w mediach fakt obnoszenia się prezydenta Ukrainy — Petro Poroszenki — w czasie uroczystości zakończenia II wojny światowej na Westerplatte z rozetką czerwono-czarnych banderowskich barw. Zniewagą dla Polski — bez precedensu zniewagą, — była ustawa Rady Najwyższej Ukrainy nadająca uprawnienia kombatanckie członkom Ukraińskiej Armii Powstańczej i ustawy historyczne gloryfikujące nacjonalizm ukraiński, które uchwalono — nie przez przypadek — w dniu pobytu prezydenta Komorowskiego w parlamencie ukraińskim. Objawów lekceważenia polskich władz jest, jak wiemy, o wiele więcej. Polska — pierwszy adwokat Ukrainy w Europie nie była i nie jest w ogóle zapraszana na ważne negocjacje, dotyczące ukraińskiego konfliktu, likwidowane są polskojęzyczne szkoły, prześladowany polski Kościół, biznes, o czym już wspominałam.

Ustawa o ściganiu dziennikarzy za śledztwa w sprawie UPA, w tym również zagranicznych


Wydaje się, że szowinistycznie nastawionych Ukraińców, dla których jesteśmy wrogiem — nie wolno zapominać — na równi z Rosją, stanowimy jedynie źródło aprowizacji, w postaci gotówki, uzbrojenia, szkolenia, pomocy medycznej i tym podobnych. Upokarzający to układ, w którym bardziej zabiegamy o ukraińskie interesy, niż sami Ukraińcy gotowi są to czynić.
Problem fałszowania historii przez Ukraińców — tym była uchwalona 9-tego kwietnia 2015r. „Ustawa o uczestnikach walk o niepodległość”. Proszę Państwa, sprawa jest, jest może nie tak znana, jak powinna być. Ja powiem tylko tyle, że przepisy — o — próbował już takie rzeczy robić wcześniej Juszczenko, ale on nie posunął się do tego, co zrobił nasz ukochany pan Poroszenko, prawda, w Polsce przyjmowany i fetowany. Do czego tam doszło? Nie tylko do faktycznej i formalnej i rehabilitacji OUN-UPA, oraz wpisania tradycji i ideologii tych zbrodniczych organizacji w rzeczywistość polityczną Ukrainy. Otóż, tam w uchwale, przewidziane są sankcje karne, uniemożliwiające praktyczne prowadzenie badań naukowych i śledztw w sprawie ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego. Co ciekawe, o, ściganie obejmuje badaczy także zagranicznych, także tutaj widzicie, na przykład polskich, czy profesora Partacza, nas się nie tylko tam nie wpuszcza. Gdyby ktoś nas nieopatrznie wpuścił, to idziemy do kryminału za to, że piszemy o ludobójstwie. No, zresztą mordercy Polaków od momentu uchwalenia owej strasznej uchwały z 9-tego kwietnia 15-tego roku mogą cieszyć się honorami, uprawnieniami kombatantów, no rzecz zupełnie moralnie niedopuszczalna, która kaleczy i deprawuje kolejne pokolenia. Oznacza ustawowe usankcjonowanie na Ukrainie faszyzmu, jako ideologii państwowej, oraz walki z jej przeciwnikami za pomocą prawa. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie przyzwolenie prezydenta Poroszenki i jego sojuszników, także polskich. Na Ukrainie oczywiście istnieje cały czas trend do „naprawiania” swojej własnej historii. Celem jest narzucenie całej ludności Ukrainy — już nie tylko tym z zachodu — szczególnie ludziom młodym, że członkowie OUN-UPA, czy na przykład SS Galizien są prawdziwymi bohaterskimi zbawcami Ukrainy. Fałszowanie to ma zasięg ogromny, ale dla mnie, rzeczą najbardziej przygnębiającą jest to, że z tymi, którzy realizują tą nową, „poprawioną” politykę w ukraińskim — ich „Instytucie Pamięci Narodowej”, któremu przewodniczy pan Wiatrowycz, wspaniały propagandysta, że my się w ogóle z tymi ludźmi, proszę Państwa, zadajemy. To jest rzecz bez precedensu, ponieważ po tym, co wypisywał w książkach o wojnie polsko-ukraińskiej pan Wiatrowycz, no to przecież nikt z naszego Instytutu Pamięci Narodowej w ogóle z takim człowiekiem nie powinien się ten… To by może wymusiło być może jakieś zmiany, prawda, ale jak się po prostu nie protestuje, to nie dzieje się nic.

Ukraińskie roszczenia terytorialne i reukrainizacja


Ukraińskie roszczenia terytorialne wobec Polski, o których już wspominałam, związane są… No, są problemem wszystkich sąsiadujących z nimi krajów, ponieważ „Wielka Ukraina” obejmuje jeszcze terytoria należące do kilku innych państw, prawda, Słowacja, Węgry, Rumunia, tu mamy stan ziemi największy. Jednak w odniesieniu do Polski musi nas to, że tak powiem, niepokoić, zwłaszcza, dlaczego — proszę Państwa, w tej chwili trzeba się pogodzić z tym, że ta wschodnia część Ukrainy jakby od tej Ukrainy odpada, no, coraz bardziej się świat z tym wszystkim pogodził, w związku z powyższym, nie daj Boże, Ukraińcom przyjdzie do głowy, a przychodziło im przez całe wieki do głowy, że jak jakieś ziemie zagospodarowane to dlaczego Hajdamaki nie mają tutaj ruszyć. Nasze ziemie piękne, sami zaprosiliśmy setki tysięcy ich tutaj. Jeżeli do tego dołożymy te roszczenia, które są w coraz bardziej oficjalnych gremiach przedstawiane jako i które dotyczą aż dziewiętnastu powiatów dzisiejszej Polski. Wiemy, że skład narodowościowy, poprzez setek tysięcy, milionów Ukraińców w nasze granice się bardzo zmienił. Musimy się liczyć z… Sporo z nich osiedla się właśnie w tym pasie od Lublina po Rzeszów, stąd między innymi te problemy z pomnikiem, ja przypuszczam też. Wchodzą do władz samorządowych i tak dalej i w związku z tym, za przyzwoleniem władz, pojawia się nam problem reukrainizacji tak zwanego „Zacurzonia”, tego pasa, który oni sobie uważają za ukraiński. Wiemy, że szczególnie, ale nie tylko w tym pasie wschodnim Ukraińcy opanowują przedsiębiorstwa — między innymi — monopolizując przygraniczny handel, eliminując wszędzie Polaków, których nie szanują. Wchodzą do samorządów, uczelni, placówek medycznych, masowo i w sposób niekontrolowany wykupują polską ziemię, nieruchomości. Z tym procederem mamy do czynienia w całej Polsce. Wiemy, że wydawane są — tutaj Gazeta Wyborcza bardzo pilnuje — także po ukraińsku już gazety, prawda, dodatki. Gdzie, kiedy nasza młodzież, która wyjechała na zachód w liczbie kilku milionów mogła liczyć na jakieś takie udogodnienia, ułatwienia. Nie, wszystko musieli się dobijać sami. Tutaj wszystko dostaje się na talerzu.

Możliwe skutki wzrostu tamtejszej agresji


Dozbrojona przez zachód, ogarnięta szowinizmem i antypolonizmem Ukraina może podjąć próbę zrekompensowania sobie utraty terytorium na wschodzie, proszę Państwa. I, jakimi metodami to by się odbyło — wiemy, mamy już tutaj, że „my wam tu nową wołynkę zrobimy”, my to słyszymy na ulicach dużych polskich miast. No, jest to niestety jeden z wariantów, ale znając historię, zarówno Niemcy, jak i Rosja, z którą jesteśmy przez kwestię Ukrainy na noże skonfliktowani odbiorą ewentualną napaść jedynie z satysfakcją, a może nawet dołączą. Jak widać, wspieranie szowinizmu ukraińskiego przez elity, oraz milczenie o tych zagrożeniach, zarówno nieprzekazywanie, jakby opinii publicznej, jak i na forach międzynarodowych jest grzechem zaniechania, za który w przyszłości mogą zapłacić dramatem nasze dzieci, a może, jak źle pójdzie, nawet my sami.

Problemy gospodarcze wynikające ze wzrostem szowinizmu na Ukrainie, nieznane straty banków w Polsce


Teraz problemy gospodarcze, wynikające z uwikłania Polski w konflikt na Ukrainie. Tutaj króciutko, wiemy, że polski biznes był znacząco obecny na Ukrainie i jego inwestycje sięgały wielu miliardów złotych. Było kiepsko, dzisiaj beznadziejnie, sytuacja na Ukrainie doprowadziła bowiem do dramatycznego zaburzenia stabilności i rozwoju polskiej gospodarki za sprawą ograniczenia polskiej wymiany handlowej ze wschodem. Z kolei rosyjskie, potem ukraińskie embargo na żywność i wiele innych produktów odbiło się, jak wiemy, na działalności co piątego polskiego eksportera. W tej sytuacji część polskich firm musiała zrezygnować z dalszych inwestycji za wschodnią granicą. Straszne straty poniosły polskie banki, tego nigdy nam nie ujawniono, ale myśmy do końca wymieniali, nasze banki, PKO — szczególnie hrywnę, która już leciała takim lotem koszącym. Gdyby się tym Państwo zainteresowali, bo to jest sprawa bardzo poważna, bo straty nigdy nie zostały Polakom ujawnione.
Dzisiaj od bankructwa ratują Ukrainę jedynie zachodnie instytucje finansowe. Stała „kroplówka finansowa” ze strony Polski jest realizowana kosztem naszych obywateli. Z panującego bałaganu — o tym trzeba pamiętać, bo może nie wszyscy Państwo o tym wiedzą — wyciągają dzisiaj korzyści przede wszystkim Niemcy. Miłość ukraińska, tak zresztą, jak i żydowska do Niemców jest zastanawiająca, ponieważ, no „Z nami Boh i Nimcy” — to zawołanie wojenne tutaj się przypomina. Wiemy, że skupując za bezcen wielkie obszary ziemi, Niemcy budują dzisiaj, tu chodzi o Wołyń i o województwa dawnej Małopolski Wschodniej, budują ultranowoczesne zakłady przetwórcze przetwórstwa rolnego, fermy i tak dalej. Dzisiaj, mimo że Ukraina nie jest w Unii Europejskiej — stanowią one śmiertelne zagrożenie dla naszego rolnictwa. To się dzieje, proszę Państwa, nasi rolnicy w ogóle nie są osłaniani przez rządzących. W wypadku napływu ukraińskich towarów o cenach „dumpingowych” nie mamy szans, bo są osłaniani przez Niemców, proszę Państwa.
Ja tutaj tak może podam krótki, bo znowu, kiedy jest atakowanie Polski przed wyborami, ogromny ten atak niemiecki — znowu wyciąga się sprawę tych trucheł, prawda, które były przerabiane w zakładach mięsnych, prawda, co nam — jednym z najbardziej chcianych, poszukiwanych producentów na Zachodzie tak strasznie dużo zła robi. Okazuje się, że kiedy Państwo sobie — ja to sobie dokopałam w internecie — tam znajdziecie Państwo Niemca i Holendra, już nie pamiętam, który jest właścicielem, czy Niemiec właścicielem tej hurtowni, a Holender pośrednikiem, czy odwrotnie — nie chcę tutaj wprowadzać Państwa w błąd, ale wystarczy sobie pogrzebać. Proszę Państwa, czy nie była to nawet celowa propaganda, bo przygotowanie po tym i rozdmuchanie tego w Europie. Można zadawać pytania i odpowiedzi nie znajdziemy.
Tak, czy inaczej — Niemcy instalują się w tej chwili na Ukrainie w sposób naprawdę spektakularny. Już w tej chwili od nas nasze kolejne władze wymagały od naszych rolników — wysyłanie tam najlepszych sadzonek, współpraca, która się sprowadzała do tego, że (zdanie niezrozumiałe, chodzi prawdopodobnie o embargo na jabłka) — i w tej chwili tą bronią jesteśmy zabijani, pokonani bez żadnej obrony z naszej strony.

Międzynarodowe cele takiej polityki regionalnej


Kolejna sprawa, krótko — wciąganie Polski w potencjalny konflikt zbrojny z Rosją. Zwolennicy tezy o rychłym wkroczeniu armii putinowskiej do Polski i dalej w głąb Europy nie dają zadowalającej odpowiedzi na proste pytanie: W jakim celu Rosjanie mieliby zajmować terytorium Polski, wchodzące w skład Unii Europejskiej i najsilniejszego sojuszu militarnego na świecie, jakim jest Pakt Północnoatlantycki, dlaczego mieliby ryzykować wybuch III wojny światowej, by okupować niewielki z perspektywy Federacji Rosyjskiej teren, pełen rusofobów, buntowników, z natury, bo tacy jesteśmy. Po co wreszcie mieliby zajmować Berlin i Paryż, jeżeli robią z nimi tak wspaniałe, lukratywne interesy? Wśród państw europejskich Polska jest jedyna, która tak ostentacyjnie manifestuje wrogość w stosunku do Rosji i bezwarunkowo popiera Ukrainę. Polskie media i politycy na poważnie przedstawiają wizję udzielenia Ukrainie militarnej pomocy, a nawet wysyłania na front polskich żołnierzy. No cóż, w ten sposób prowadzona polityka — jak to się mówi — „i strasznie i śmiesznie”, bo Polacy już prawie obserwując to mają…
W samej grze o Ukrainę hasła dotyczące „demokracji”, czy „praw człowieka” mają jedynie znaczenie propagandowe, a rolę antyrosyjskich dywersantów przydzielono właśnie Polakom i Ukraińcom. Wywiązujemy się z tego doskonale, a zyski z tego będą wyciągali inni.
Proszę Państwa, już mam tutaj wskazówkę, że muszę kończyć — szkoda, bo jeszcze tych podpunktów szczególnie dotyczących tego, co oznaczają nacjonaliści u władzy na Ukrainie, jakie są konsekwencje na przyszłość. Zamykanie oczu na urzędowy banderyzm, lansowany dzisiaj na Ukrainie, zamiatanie pod dywan, zaliczanie do bohaterów Ukrainy członków frakcji OUN to gorzej, niż błąd — to głupota. W opinii uczciwych i znających się na tej problematyce politologów po obu stronach granicy, jest to polityka błędna i krótkowzroczna. Spora część politologów twierdzi, że lansowanie przez dzisiejsze ukraińskie władze banderyzmu jest jedynie taktyką. Podstępną taktyką, nastawioną na rozbicie ukraińskiego społeczeństwa. Dzisiaj, kto nacjonalizmu i banderyzmu nie wspiera, ten wróg Ukrainy i stronnik Rosji. Tak rozbudzony szowinizm ma mobilizować do walki na wschodzie Ukrainy najbardziej patriotyczny element polskiego społeczeństwa, który zostanie tam spożytkowany na „mięso armatnie”, więc w przyszłości nie będzie się buntował przeciwko rządom oszustów własnej i międzynarodowej proweniencji. Oligarchowie dodatkowo dorobią się na handlu bronią, a międzynarodowe organizacje finansowe wpuszczą Ukraińców, podobnie, jak wcześniej Polaków w pułapkę finansową, wtedy rozpocznie się „krucjata” przeciwko nacjonalizmowi, ksenofobii, homofobii — mamy już przygotowany cały zestaw tych biczyków do tłuczenia, oraz oczywiście — „antysemityzmowi”, ponieważ jak żaden naród, Ukraińcy mają w kwestii mordów na Żydach bardzo wiele na sumieniu, to i kara — nie miejcie wątpliwości — będzie adekwatna, być może nawet zajmą oni po pewnym czasie rolę „dyżurnych antysemitów”, wyznaczoną dzisiaj przez żydowskie organizacje Polsce.

Podsumowanie — „Ukraińska Marsylianka”


Podsumowanie: jeżeli Ukraina, będąca w tragicznej sytuacji, pozwala sobie na upokarzanie jakże sprzyjających im Polaków, co będzie czyniła w sytuacji odzyskania jakiejś wewnętrznej stabilizacji? Bardzo prawdopodobne, że wróci do tradycyjnego, zabójczego dla Polski sojuszu z Niemcami, a na pewno podejmie się poprzez setki tysięcy zamieszkujących dzisiaj w Polsce obywateli bycia piątą kolumną Niemiec, a Rosjanie z ochotą po tylu aktach wrogości temu rozbiorowi przyklasną, więc Polska musi zweryfikować swoje priorytety wobec Ukrainy, bowiem zagrożenia ze strony szowinizmu ukraińskiego istnieją i potęgują się z każdym dniem. Przypominam Państwu — każdego dnia na Ukrainie na tych spotkaniach śpiewane są pieśni UPA. Taka ukraińska „Marsylianka”:
„Już nie zatrzymamy się w Zamościu, nie ucieknie Lach zemsty, od bram Krakowa, aż do Warszawy wyścielimy lackim trupem szlak, do broni, Kozacy, od bram Krakowa, aż do Warszawy, wyścielimy Lachami szlak. My po barbarzyńsku zburzymy do szczętu Łódź, Warszawę, Kraków!”
Tym karmi się, proszę Państwa, duszę ukraińską. Nie możemy udawać, że nie dzieje się nic. Dziękuję Państwu za uwagę.


Wykładu 18 kwietnia 2019r. udzielała Dr Lucyna Kulińska./////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

List (listy) który wysłałem do szkoły w Toruniu                                            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu
                                            mgr Iwona Cieślak

Niniejszym  informuję iż przeciw Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu będzie złożony pozew zbiorowy (którego jestem organizatorem) w związku z obroną banderyzmu w tej szkole i prześladowaniem polskiego chłopca który przeciw niemu wystąpił.

W polskiej szkole nie ma miejsca dla banderyzmu, ani akceptacji, ani pobłażania mu, ani jakichkolwiek ukraińskich tendencji nacjonalistycznych, bądź choćby  tylko nieposzanowania Polaków ze strony ukraińskiej, czy wartości ważnych dla Polaków bez względu czy dotyczy to dziecka czy dorosłego.  W polskiej szkole nie ma miejsca dla dywersji przeciw polskim interesom narodowym, dla agentury, dla ukrytych czy jawnych wrogów Polski i polskości.
Jako potomek polskiej patriotycznej elity tym bardziej nie mogę biernie patrzeć na dywersję przeciw polskim interesom narodowym a zwłaszcza poniżanie i gnębienie Polaków w ich własnym kraju. ( Po mieczu, pradziadek inżynier Rzeszowa i c. k. radca budownictwa, dziadek, oficer WP w II Rzeczpospolitej w randze majora i podpułkownika, członek Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego).
Nie ma równości pomiędzy przybyszem, do tego nie szanującym Polski a nawet wrogim jej i popierającym biestialskie mordy a Polakiem, który jest w swoim kraju a jego przodkowie od setek lat ( biorąc pod uwagę tylko czas od chrztu Polski)  żyli w Polsce i budowali na miarę swego stanu kraj.
Polaków nie trzeba uczyć tolerancji, może to robić tylko antypolski element. Albo też tak zwani pożyteczni idioci.  Polska tolerancja znana jest od czasów pierwszych Jagiellonów a tak naprawdę jest znacznie, znacznie wcześniejsza.
Cytuję ważne dla mnie i dla wielu osób, które solidaryzują się z tym działaniem (pozwem) słowa: „
„ Wasza inteligencja nie zachowuje się jak polska inteligencja o ile nie jest zdradziecka czego macie przykład w Toruniu. Te osoby: dyrektor, pedagog i ten ukraiński nauczyciel powinny być zdymisjonowane, a przywrócone do pracy dopiero po kilkuletniej karencji w innym mieście lub na wsi. Tak powinno być”.
Jak wspomniałem pozew ten będzie przeciw instytucji nie przeciw konkretnym osobom i ja w tym pozwie i w ramach tego pozwu nie wypowiadam się na temat konkretnych osób. W interesie publicznym występuję przeciw instytucji nie prywatnym osobom a i prywatnie nie podaję nikogo do sądu. Natomiast jeśli ktoś mnie podałby do sądu poniesie tego konsekwencje ode mnie niezależne.

                                                                                 Krzysztof Poraj Michałowski


Załącznik :  362 sposoby na torturowanie i mordowanie obywateli Polski, stosowane przez UPA i współpracującej z nią ludności ukraińskiej  

Do wiadomości:

1.    Rada Rodziców
2.    Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu


29 komentarzy:

 1. "Polacy jednak nie mogą sobie pozwolić na głupotę i korzystanie w jakikolwiek sposób z ukraińskich, grzesznych usług."

  To zdanie jest uzupełnione przed zdaniem Ukraińcy muszą oddać Lwów. Niewiele, ale kilka osób przeczytało zatem daję w komentarzu aby mogli się z tym zapoznać (omyłkowo pominięte przy przepisywaniu)

  OdpowiedzUsuń
 2. objawieniaolawskie.pl

  Szanowni Państwo, odnosząc się do Przekazu Pana Jezusa podam fragment innego Orędzia, który był już wklejany, ale winien on być też tutaj, aby przeczytały go osoby, które jeszcze się z nim nie zapoznały.

  Fragment Orędzia Chrystusa Króla przekazanego Kazimierzowi Domańskiemu w dniu 25 XI 1990. w Oławie. Wizjoner urodził się przed wojną w Uszni, niedaleko Lwowa:

  — Mój synu, wasz kraj jest bardzo duży. Granice wschodnie sięgają po tereny, które niegdyś były polskie, to jest Lwów, Tarnopol i Wołyńskie, to są polskie tereny. A dzisiaj upominają się Ukraińcy o te ziemie. Ich kraj jest bliżej Wschodu. Ale te miejsca, gdzieście mieszkali, to są polskie tereny. Przyjdzie czas, że polski naród znowu będzie tam mieszkał. Ale mój synu, to jeszcze potrwa. To są wasze ziemie, które wasi ojcowie i matki zamieszkiwali. To są ziemie polskie. Gdyby tam był polski naród, nigdy nie brakowałoby chleba.
  — A dzisiaj brakuje na Wschodzie chleba, nie pracują, nie modlą się, za dużo alkoholu piją. Straszna kara wisi nad Wschodem. Ale niech się nawracają teraz, kiedy z Polski tylu kapłanów jest wysyłanych na Wschód. Niech wszystkie świątynie różnych narodowości będą pootwierane, bo tego żąda Jezus Chrystus Król. Przekaż, kiedy będą wszystkie świątynie pootwierane, wtedy odniosą zwycięstwo. Wtenczas będzie tam moja Matka i Ja, Jezus Chrystus Król Wszechświata. Ale niech oddadzą serce w Związku Radzieckim, na Ukrainie i wszystkie republiki, wtenczas będzie zwycięstwo. Bo jest niepokój na Wschodzie, w Związku Radzieckim.
  — Módlcie się, moje dzieci. Dziś im brak chleba, podzielcie się z tym narodem, bo on pomału nawraca się do Mnie i do mojej Matki. Idźcie z pomocą temu krajowi. Co macie, to podzielcie się z nimi. Brak tam jest chleba, żywności. Niech i polski naród podzieli się z nimi. To są ludzie, którzy pragną chleba, ale dla nich najważniejsze jest Ciało Pana Jezusa. Niech w tym kraju przyjmują Ciało moje, wtedy odniosą zwycięstwo. Kiedyś będzie dobrze na Wschodzie, ale niech oddadzą serce Mnie i mojej Matce.
  — Wszystkie kraje na Wschodzie muszą pracować. Nic konferencje nie dadzą, tylko trzeba się modlić i prosić Chrystusa Króla i moją Matkę. A Ja, Jezus Chrystus pobłogosławię, że nigdy nie będzie brakowało im chleba. Będę czuwał nad wszystkimi narodami. Tam te świątynie mają być odnowione. I niech Polska jak najwięcej kapłanów wysyła na Wschód. Bo tam Zachód będzie brał przykład od Wschodu. Tam pragną tej modlitwy do Mnie i mojej Matki.

  OdpowiedzUsuń
 3. [Piotr Lubas] W Polityce liczą się Wyroki Boże. Ktoś tu zarzucał nam mentalność Kalego, że jak Polska dołączy jakieś ziemie to mówimy że jest dobro, a jak z Polski oderwie się ziemie to jest zło. To nie jest mentalność Kalego, że mówimy co jest dobre a co złe, gdyż Bóg osądza co jest dobre a co złe i od Boga to wiemy. Niech tak będzie w polityce. Niech się tego uczą narody, że Bóg decyduje.

  Trzeba rozumieć przyczyny, a nie tylko skutki, zadając sobie pytanie dlaczego Ukraina jest taka jaka jest. Ukrainę zdefiniowała Unia Lubelska. Ziemie te dołączone do I RP z inicjatywy żyjących tam ludzi i wtedy miały szansę na pełną chrystianizację. Chrzest nadał im tożsamość, nawet gdyby były dzikie, bez znajomości rodowodów.

  Chrystianizację Ukrainy zahamowały rozbiory Polski, planowane 100, a może 200 lat wcześniej. Obecna Ukraina jest tworem postsowieckim z tożsamością banderowską, co jest fatalne, gdyż tożsamość narodowa musi mieć odniesienie do pochodzenia człowieka od Boga. Lech i Sarmata byli potomkami Noego, wierzącego w Boga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście ciągle jestem,ciągle czytam słowa naszego Pana ,które od początku dla mnie gdy uwierzyłem są nieustannym

  szokiem,nieustannym gruzowaniem mojego światopoglądu ,mojej wiedzy w niektórych obszarach większych ,w niektórych

  mniejszych o czym wielokrotnie w kilku moich komentarzach mówiłem. To trwa nadal ,także w tym przekazie . Temat Ukrainy i

  Ukraińców widziałem wywołał wiele kontrowersji ,trochę to dziwne bo mówi to Bóg ,Pan Jezus ,nie człowiek lecz Bóg

  .Rozumiem że niektóre słowa powodują w pierwszej chwili bunt który wynika z naszej wiedzy w tym zakresie, związkach

  emocjonalnych z osobami, doświadczeniami itd lecz Bóg z nami nie dyskutuje tutaj lecz objawia prawdę ,rzeczywistość stanu

  rzeczy odnośnie poruszanych tematów. Naszym zadaniem szczególnie tych którzy wierzą, uznają iż słowa te pochodzą od Boga

  przyjąć je a tam gdzie winne działanie w wyniku ich ,działać .Jeszcze raz powiem że rozumiem że może się w nas rodzić ,w

  pierwszej chwili i powstawać opór ,pragnienie sprzeciwu i każdy ma do tego prawo lecz uznając te przekazy jako słowa Boga

  musi pamiętać iż musisz walczyć w sobie i dokonywać wyboru i
  Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”.
  Mając jednak zawsze przed oczyma cel ,najważniejszy cel człowieka,cel naszego istnienia ,którym jest nie życie na Ziemi gdzie jesteśmy tylko krótka chwilę, lecz życie wieczne wraz z Bogiem
  ,,Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne"
  Dokonywać wyboru mimo że dotyczyć słowa Boga mogą także tych których kochamy,

  którzy są nam bliscy a są np w Niemczech jak mój brat ,czy kogoś z Ukrainy czy po prostu każdego pojedynczego człowieka w

  każdym miejscu na świecie, także w/w krajach. Czy Bóg ich potępił? Czy Bóg zabrał i nie daje im już żadnej łaski? Czy

  przestał ich kochać? Czy nie doświadczą jak my wszyscy w Miłosierdziu Bożym jakim będzie Ostrzeżenie doświadczenie Boga,

  Jego istnienia i tym samym Nieba ,Piekła i Czyśćca? Czy Bóg im zamknął lub zamknie bramę do Nieba ? Nie oczywiście ,Bóg ich

  nadal kocha i pragnie każdego mieć u Siebie na wieki z całego świata ,także z Ukrainy ,Niemiec ,Rosji ,ba nawet czeka iż

  zawzięci słudzy szatana z wyboru świadomego zostawszy ,także na masonów ,Żydów ,słowem na każdego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze dodać powinienem by łatwiej zrozumieć było słowa powiedziane przez naszego Boga-Jezusa Chrystusa odnośnie czy narodu ukraińskiego czy niemieckiego, gdyż słowa wypowiedziane przez Boga to nie teza ,lecz coś co może być prawdą ,albo lekką przesadą itd lecz całkowitą prawdą, rzeczywistością, autentycznym stanem.
   Wielokrotnie szczególnie katolicy używają słów z Ewangelii ...poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"
   Najlepiej działanie słów Pana Jezusa widać w życiu wybranych , świętych gdzie krocząc na Jego drodze nie wspinają się w jakieś inne tajemnicze obszary duszy lecz nieustannie współpracując z łaską poznają prawdę ,rzeczywistość swej osoby, duszy ,czyli marność i nędzę w każdej przestrzeni a wszystko w egocentryzmie ,miłości własnej lecz owo poznawanie owej rzeczywistości pozwala im wyzwalać ,wznosić się ponad tą nędzę swego ,naszego ja ,przyjmować Jego łaskę, dary oraz samego Chrystusa co prowadzi do coraz większej miłości Boga i bliźniego ,czyli bez prawdy o sobie nikt nie zostałby świętym, nikt nie wspiąłby się na wyżyny wiary i miłości.
   Dlatego tak bardzo jest ważna prawda o mnie, Tobie a także o narodach bo owa prawda daje szanse, jest darem i łaską byśmy mogli pójść za Chrystusem niczym mieszkańcy Niniwy do których Bóg posłał proroka Jonasza a oni przyjęli prawdę i ukorzyli się co uratowało miasto .
   Owszem jak już wcześniej mówiłem nikt nie lubi słyszeć prawdy o sobie, także z nas ,gdyż wszyscy posiadamy wielką miłość własną, egocentryzm z którego to szczególnie o czym na początku powiedziałem współpracując z łaską Bożą wybrani mocą Bożą zostają wyzbywani ,oczyszczani co dopiero pozwala Bogu już tu ziemi obdarowywać coraz większymi łaskami, darami.
   Dlatego każdy z nas a także jak widzimy narody mogą ,mają wolny wybór przyjąć prawdę o sobie (co jest bardzo trudne )i w zasadzie zawsze zależy od naszej aktualnej relacji z Chrystusem tzn im jest głębsza to przyjmiemy ową prawdę ,nie bez oporów lecz przyjmiemy ,jeśli natomiast nasze relacje są powierzchowne, nasza wiara także powierzchowna tym samym miłość własna doprowadzi do buntu ,sprzeciwu wobec prawdy ,tym samym sprzeciwu wobec Boga ,wobec jego daru, talentu jakim jest prawda o sobie ,mnie, Tobie czy narodu .
   To jest także odrzuceniem Krzyża a w myśl pewnego powiedzenia
   -kto od Krzyża ucieka Krzyż większy dostanie.
   Powiedzenie znane może nie dla wszystkich ale by było bardziej zrozumiałe podam przykład patrząc na apostołów,wszyscy uciekli spod Krzyża ,tylko Św.Jan nie jak wiemy i on umarł śmiercią naturalną, pozostali śmiercią męczeńska.   Usuń
  2. Dla pełności dodam jeszcze o słowach odnośnie narodu niemieckiego wypowiedzianych przez Pana Jezusa . Pan Jezus powiedział iż na państwo niemieckie wyrok zapadł lecz na naród ,można zrozumieć że jeszcze nie, tzn czy ma wyginąć całkowicie czy przetrwać jako naród. To jest właśnie Miłosierdzie Boże gdyż Bóg czekać będzie zapewne do jakiegoś momentu co naród niemiecki uczyni z prawdą o nich (którą to już od lat przez świętych, wybranych kieruje do nich),tzn czy przyjmie, czy odrzuci . Czy się ukorzy ,żałując za swe czyny i pokutując pragnąc zmienić się ,przełamać, czy nie przyjmą słów Boga ,owej rzeczywistości o nich tym samym Jego odrzucając . Zatem ich odpowiedź na prawdę o nich będzie też ich wyrokiem lub tym w którym objawi się Miłosierdzie Boże.
   Widzimy zatem czym jest prawda o mnie,Tobie czy narodzie tym czy tamtym.

   Usuń
 5. Henryk Adrian Kamieniecki

  Przypomnę działania, które można wykonać w związku z bandero-szkołą w Toruniu. Są to bardzo drobne sprawy, ale Pan Jezus wyrzucał brak ich wykonania, w związku z czym, proponuję odłożyć inne rzeczy i wykonać te, bo to wymaga też bardzo mało wysiłku:
  Co można zrobić?

  I. Akcję z pocztówkami do Maćka prześladowanego za patriotyzm wysyła się na ten adres:

  Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej
  Ordo Iuris
  ul. Zielna 39
  00-108 Warszawa

  Prowadzi to fundacja Ordo Iuris, trzeba umieścić napis: „dla mężnego Macieja z Torunia”. Oni mają je dostarczyć rodzicom.

  II. Co można zrobić ze szkołą?

  a) Po pierwsze, proponuję wiadomość pocztą elektroniczną. Oto adresy kontaktowe - można wysłać wiadomość na nie wszystkie:

  e-mail do szkoły: sp10@sp10.torun.pl
  e-mail dyrektor: i.cieslak.dyr@sp10.torun.pl
  e-mail wicedyrektor: e.hasse@sp10.torun.pl
  e-mail wicedyrektor: m.dawidowicz@sp10.torun.pl
  e-mail kadry: kadry@sp10.torun.pl

  Co proponuję tam napisać? Wiadomość może być krótka, wyrazy oburzenia z tytułu haniebnego postępowania, można napisać, że skoro nazywają się „nauczycielami”, to powinni wiedzieć, kim był Bandera. Bardzo dobrym tematem jest „dekalog ukraińskiego nacjonalisty”. Bardzo dobry temat. Wklejmy im tam ten dekalog i napiszmy, że warto to znać, zanim się stanie w sądzie po takiej stronie.

  b) List pocztą zwykłą wysyła się na adres:
  Szkoła Podstawowa nr 10
  ul. Bażyńskich 30/36
  87-100 Toruń

  List taki można wysłać do konkretnej osoby, proponuję wicedyrektorkę, lub pedagog, albo psycholog szkolną. Chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji, że na stosie (załóżmy) dyrektorki leży stos listów, które jednym ruchem wrzuca do kosza. Lepiej, żeby listy dotarły do kilku nauczycieli, nawet niewinnych, nic się im nie stanie, bo zarzut jest do szkoły i to trzeba napisać. Jeśli do niewinnych dotrze, to będą bardziej zmotywowani do działań obronnych. Proponuję zaadresować do jednej z takich osób. Niech to wiedzą, jeśli są niewinni, to też jest ich sprawa, bo dotyczy szkoły:

  Dyrektor: mgr Iwona Cieślak
  Wicedyrektor: mgr Elżbieta Hasse
  Wicedyrektor: mgr Magdalena Dawidowicz
  Pedagog: specjalista resocjalizacji i socjoterapeuta: Elwira Krajewska
  Psycholog: Anna Mizgajska-Wódkowska
  Nauczyciele historii: Artur Buczkowski, Bartłomiej Wróblewski, Arleta Zygner

  Proponuję wysłać i wiadomość elektroniczną i list pocztowy. Może być krótki, na przykład można wypisać dwadzieścia metod, jakim banderowcy mordowali ludzi. Możemy wysłać dwadzieścia, bo tych metod naliczono 362. - udostępniam łącznik, żeby je przejrzeć i wpisać do listu:

  https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

  Przykładowe:
  1. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.
  40. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.
  358. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.

  (ciąg dalszy w następnym komentarzu)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze bardziej nawet, niż te sposoby mordowania proponuję podać ten „dekalog ukraińskiego nacjonalisty”. Niech sobie go dobrze przeczytają:

  Złagodzona w latach trzydziesty treść „dekalogu”. Pierwotna mówiła o zbrodniach jeszcze więcej. Proszę sprawdzić sobie punkt ósmy, nawet w tej wersji:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog_ukrai%C5%84skiego_nacjonalisty

  Ja - Duch odwiecznej walki, który uchronił Ciebie od potopu tatarskiego i postawił między dwoma światami, nakazuję nowe życie:
  1. Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz walcząc o nie.
  2. Nie pozwolisz nikomu plamić sławy ani czci Twego Narodu.
  3. Pamiętaj o wielkich dniach naszej walki wyzwoleńczej.
  4. Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walki o chwałę Trójzęba Włodzimierzowego.
  5. Pomścij śmierć Wielkich Rycerzy.
  6. O sprawie nie rozmawiaj z kim można, ale z tym, z kim trzeba.
  7. Nie zawahasz się dokonać najniebezpieczniejszego czynu, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
  8. Nienawiścią i bezwzględną walką będziesz przyjmował wroga Twego Narodu.
  9. Ani prośby, ani groźby, tortury, ani śmierć nie zmuszą Cię do wyjawnienia tajemnic.
  10. Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego.

  c) Zadzwońmy do nich, oto numer do szkoły. Dwie minuty, powiemy, że to jest hańba, że to jest propagowanie totalitaryzmu, co nam szkodzą te dwie minuty?
  (056) 655 71 50

  Tematy alternatywne, jeśli chcemy napisać: SS Galizien, OUN-B, UPA – poruszmy je, jeśli chcemy, niech też sobie poczytają i o nich.
  We wszystkim bądźmy spokojni, bo możemy trafić na przeciwnika dyrekcji, ale stanowisko musi być ostre. Pan Jezus skarcił bierność czytelników w tej sprawie i musimy się poprawić, temu służy ten krótki poradnik wyganiania Bandery z SP10 w Toruniu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wracając do kwestii rozsyłania mejli do księży z różnymi materiałami, swoją napisaną na szybko propozycję wysłałem panu Cyprianowi. On z pomocą Pana Jezusa zadecyduje czy ona ma sens i czy coś pozmieniać. Ja niestety nie mogę zadeklarować udziału w rozsyłaniu mejli ani innych czasochłonnych zadaniach.

  Nie wiem czym ja niby mam się zająć w swoim życiu, żeby się przysłużyć zbawieniu ludzi. Niektórzy dostają jakieś wskazówki czym się zająć, podążają za nimi i dzięki temu w przyszłości zostają nawet świętymi. Od paru miesięcy próbuję szukać pomocy w sprawach duchowych, niestety bezskutecznie. Wśród księży, z którymi miałem okazję dłużej porozmawiać są sami po ideologicznych seminariach i na najprostszych rzeczach się nie znają albo kryminaliści, którzy świadomie odsyłają do psychiatryków i udzielają idiotycznych porad wbrew własnej wiedzy. Bóg nie podjął żadnego z wielu możliwych dla Niego działań, które pomogłyby mi wyjaśnić o co tu chodzi. W mojej sytuacji podrzucania nawet pobożnych myśli (ostatecznie tylko zabierających mi czas) prawie wyłącznie przez diabła nie mogę polegać na własnych przeżyciach duchowych. Mogę wyłącznie na swojej wiedzy. Poza tym jestem zmuszony żyć pod jednym dachem z zadeklarowanymi kryminalistami nastawionymi wrogo do religii samemu nie mając dokąd uciec. W tej sytuacji uważam za niewłaściwe deklarowanie udziału w czymkolwiek do momentu odpowiedniej interwencji Bożej lub otrzymania od Niego informacji. Ani dla tych orędzi ani gdziekolwiek indziej. Chcę, ale nie mam jak. Przy każdej przymiarce do czegoś pożytecznego jestem metodami fizycznymi lub duchowymi siłą odciągany od tego i zapędzany z powrotem pod opiekę kryminalistów, którzy celowo dzień w dzień rujnują moją psychikę pod własne potrzeby, utrudniając mi przez to właściwą relację z Bogiem, i pomimo moich modlitw już im się to niestety udało.

  #antymarksista

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. [Piotr Lubas] Zadeklarowanych kryminalistów można postraszyć policyjnym wydziałem prewencji. Od tego jest ten wydział, aby zwalczać potencjalną przestępczość. Może nie są tacy pewni siebie. W każdym razie nie można w Polsce pozwalać na bezkarność. Katolik, coraz silniejszy duchem musi podejmować coraz śmielej działania obywatelskie. I nigdy człowiek nie jest sam, to tylko szatan tak sugeruje.

   Usuń
  2. Policja się tym nie zajmie jak należy i oni dobrze o tym wiedzą. Te przestępstwa są zgodne z dzisiejszymi "paradygmatami" i nawet szeregowi nie będą w tym widzieli szczególnego zła.

   To że człowiek nigdy nie jest sam nie oznacza, że Bóg chcąc zbawić całą ludzkość zainterweniuje akurat w tej sprawie, którą Mu wskażę, ale tam, gdzie najbardziej będzie się to opłacało dla zbawienia jak największej liczby dusz. Czasem zostają więc wyłącznie metody konwencjonalne a jak się je zlekceważy to w zęby i do widzenia tam zaraz obok Judasza za samobójstwo przez brak włożonego wysiłku w rozeznanie sytuacji czy walkę o dobro. I proszę nie namawiać do naginania tej świętości pod siebie.

   Skąd ja mam czerpać informacje odnośnie tego co ja mam w swoim strasznie skomplikowanym i zrujnowanym życiu robić? Tym bardziej jak wypełniać najświętszą rzecz czyli realizowanie Woli Bożej? Jeśli po poszukiwaniach księży nie dostaję żadnej informacji nawet awaryjnie przez proroka to jaki jest sens szukania księży, którzy ani nie mają często wiedzy o rzeczywistości, nie są wybitni w rozwiązywaniu tego typu problemów ani proroctw nie dostają? Ci wybitni mają tyle mejli i spraw na głowie, że mnie do siebie i tak nie dopuszczą. Prorokom spamować? To dopiero głupota.

   Nikt nic w sprawie pomocy i rozsyłania mejli? :(

   #antymarksista

   Usuń
  3. Księża kryminaliści? Czy dobrze rozumiem? [Onei]

   Usuń
 8. Kolejny

  "- Jeśli, Panie Jezu, jak powiedziałeś upomnieć ma się Anglia o Ukraińców w Polsce i USA, to tym bardziej upomną się o nich we Lwowie czy rejonie."

  Nie rozumiem dlaczego ktoś miałby się upominać o Ukraińców w Polsce , mógłby mi ktoś to wytłumaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mysle, ze to znaczy wykorzystac ich przeciw Polsce.Wanda

   Usuń
  2. Mysle, ze to znaczy wykorzystac ich przeciw Polsce.Wanda

   Usuń
  3. Chodzi chyba o sytuację gdy dojdzie w końcu do jakiegoś konfliktu w Polsce pomiędzy u kraincami a nasza społecznością.
   Michal

   Usuń
  4. Światowa masoneria (i każdy manipulator) dla realizacji swoich interesów będzie używała takich argumentów uzasadniających ich działania, które w ich subiektywnym zdaniu będą wystarczająco przekonywujące dla tych, którzy mieliby stawiać opór. To czy argument ma się jakkolwiek do rzeczywistości nie ma żadnego znaczenia dopóki publiczność przeznaczona do ogłupienia w swoim subiektywnym zdaniu przyznaje temu rację. Przynajmniej w takim stopniu, że sprzeciwiający się temu ludzie nie mają odpowiednich środków i kompanów do skutecznego przeciwdziałania.

   Jeśli sens pytania miał być inny to albo ktoś odgadnie jaki albo trzeba doprecyzować.

   #antymarksista

   Usuń
  5. +JMJ

   Bardzo prosto. Wystarczy trochę samemu poszukać i już mamy odpowiedź. Czytelnicy muszą się też nauczyć sami szukać.

   W momencie Orędzia ja też nie miałem jasnej odpowiedzi bo cóż przyjezdni przybysze zarobkowi nie są przecież polską mniejszością narodową. Przed wojną Zachód narzucił nam ustawę o mniejszościach, które była dużym problemem i zrzuciliśmy ją dopiero w latach 30 -tych i to chyba późnych.

   A oto jak się może Anglia i USA przede wszystkim upomnieć o kilka milionów Ukraińców w Polsce a może będzie to więcej.

   RPO opowiedział się za przyznaniem praw mniejszościowych imigrantom z Ukrainy
   https://kresy.pl/wydarzenia/polska/rpo-opowiedzial-sie-za-przyznaniem-praw-mniejszosciowych-imigrantom-z-ukrainy/

   Milczy rząd. Milczy PiS. Nie ma wyrażanego sprzeciw przeciw takiemu pomysłowi w dużych mediach, w partiach polityczych itd.

   .............................

   Bodnar - Bodnaruk bardziej by pasowało. Zobaczcie jakiego Polacy mają Rzecznika Praw Obywatelskich. NA WŁASNE USZY SŁYSZAŁAM - przedwczoraj na TVPINFO w programie Minęła 20 p.Bodnar stwierdził,że Polacy również uczestniczyli w holokauście pośród kilku innych nacji - NIE WYMIENIŁ Ukraińców - a wiecie dlaczego? - bo niedawno z okazji rocznicy Akcji Wisła wydał oświadczenie z żądaniem zadośćuczynienia za Akcję Wisła. http://www.tysol.pl/a8467-RPO-Adam-Bodnar-Musimy-pamietac-ze-polski-narod-uczestniczyl-w-Holokauscie
   https://www.facebook.com/UprobanderowiecNieJMB/posts/bodnar-bodnaruk-bardziej-by-pasowa%C5%82ozobaczcie-jakiego-polacy-maj%C4%85-rzecznika-praw/1982429468656336/

   Sytuacja mniejszości ukraińskiej i migrantów ukraińskich w Polsce - konferencja w Biurze RPO | Rzecznik Praw Obywatelskich
   https://www.rpo.gov.pl/pl/content/sytuacja-mniejszosci-ukrainskiej-i-migrantow-ukrainskich-w-polsce-konferencja-w-biurze-rpo

   Bodnar przyznaje się do matki ukrainki. Osobiście byłbym jednak bardzo zdziwiony gdyby nie należał do masonerii w Polsce. Ukraińcy w Polsce to plan masoński wobec Polski.

   Usuń
  6. Henryk Adrian Kamieniecki

   Dlatego ten człowiek Bodnaruk - "Adam Bodnar" wygląda jak młodszy brat Pawła Adamowycza.
   Ukro-Chazaria.

   Usuń
 9. Ale odpowiedź na pytanie Jak mamy tego dokonać jeśli chodzi o przyłączenie Lwowa, chyba nie padło....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. [Piotr Lubas] Orędzie rozumiem jako nakaz stopniowej odbudowy Unii Polsko-Litewskiej i Unii Lubelskiej, ale musi to być proces światły, tak jak go opisał Feliks Koneczny.

   Dziś rozumiemy jeszcze lepiej:

   "Polska ma stanąć na czele Maryjnego zjednoczenia narodów." - to proroctwo kardynała Hlonda. Tak samo tytuł Jezusa Chrystusa - Króla Polski skłoni narody do poddania się pod wspólne panowanie. Zamysł Intronizacji nie jest zamknięty obecnymi granicami politycznymi. Znane są na świecie wspólnoty narodów podległe jednej koronie. Potem Unia uściśli się.

   Nie jestem pewien, że to nasze zabiegi polityczne przyłaczą Lwów.

   Z Biblii wiemy, że Duch Święty daje jednomyślność. Chodzi zatem o światłe, dojrzałe decyzje naszych Sąsiadów. Muszą być światli. Wiemy, że to jest nasze narodowe zadanie, aby byli nawróceni.

   Usuń
 10. http://px02195.blogspot.com/2019/08/re-anonimowy25-sierpnia-2019-0242.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Niedawno, polskie starsze małżeństwo naukowców, pojechało własnym samochodem na Ukrainę. Po przekroczeniu granicy, zostali w bestialski sposób zaatakowani, szczególnie dotkliwie pobili mężczyznę. Z pomocą przyszedł policjant. Czy są to przyjaciele, jak sugeruje p. Kapusta? Odnośnie 33p.Tomasza Tocawskiego, ustawa już weszła w życie, rząd przekazuje pracodawcy, zatrudniającego Ukraińca 800 zł. Te wszystkie nieuzasadnione przywileje są wypłacane z zaciąganych lichwiarskich pożyczek, jak również z kieszeni polskiego podatnika. A co na to mówi Bóg Ojciec u Żywego Płomienia : "Polacy, chcą was utopić w szambie zadłużenia bankowego." Alicja

  OdpowiedzUsuń
 12. +JMJ

  W Orędziach z 3 sierpnia otrzymywanych przez Marię Michalinę od Apokalipsy z 3 sierpnia jest kolejne odniesienie się Pana do Orędzi, które mi daje. Chodzi o Warszawę i pielgrzymki wynagradzające za grzechy stolicy....
  Ale i niżej jest też mowa o podobnych rzeczach, czy nawet tych samych, innymi tylko nieco słowami.

  http://www.domymodlitwyjp2.pl/pl/oredz-alicja-mm-czv-boze-rozeznanie

  OdpowiedzUsuń
 13. Wkrótce nadejdzie czas... i w wielu przypadkach już się to dzieje...że nie znajdziecie już Jezusa w hostii... ponieważ nie będą jej konsekrować.Wkrótce nadejdzie czas... kiedy każdy Sakrament... nie będzie miał wartości przed Bogiem...ponieważ forma już nieważna nie może dać ważności niczemu...począwszy od Sakramentu Chrztu...
  http://doczz.pl/doc/2328674/oto…-conchiglio…---www.conchiglia.net
  takaprawda
  Niestety... drogi Piotrze... Kamieniu Mój... Moje prawdziwe dzieci są bardzo zaniepokojone zadają sobie pytanie jak ty możesz bronić prawdziwej i Świętej Doktryny i jednocześnie akceptować i zachęcać do Ekumenizmu który w istocie zaprzecza Jedynemu Prawdziwemu Bogu.
  http://doczz.pl/doc/2110865/papież-benedykt-xvi---więźniem-w
  Moją Boską Moc tchnę w Dusze najmniejszych tych o czystym sercu... którzy idą za Mną... ponieważ Mnie kochają i kochają Mojego Syna Jezusa oraz Matkę Maryję. Ci będą się cieszyć Nową Odnowioną Ziemią. Teraz cierpią... ale później będą się radować na Ziemi i w Niebie na Wieczność. Wielkie jest Moje Miłosierdzie dla tych... którzy żałują szczerze dla wszystkich pozostałych będzie tak samo wielka i surowa Moja Sprawiedliwość.”
  http://doczz.pl/doc/1310857/święty-pio-z-pietrelciny-przeciwko-ekumenizmowi-bergoglio-i

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam pytanie czy ma Pan dostęp do tych objawień bo na oficjalnej stronie ą zablokowanie. Nie wiem czy trzeba napisać e-maila do nich bezpośrednio żeby można było czytać, bo te są urywkami z oryginałów. Pozdrawiam Marek

   Usuń
  2. Są zablokowane, bo strona wychodzi z założenia, że nie rzuca się pereł między świnie i chyba ma rację. Ja nie zdecydowałam się na wykupienie dostępu, chociaż mi szli na rękę i miałam z kimś się złożyć na sumę euro. Teraz po zablokowaniu znalazłam część z nich na tej stronie, jak wyżej. taka prawda

   Usuń
  3. O Ukraińcach
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=59&v=kIhhyUi5Lgk
   takaprawda

   Usuń
 14. O.Atanazy

  Matka Boża powiedziała dziewczynkom że przyszła aby ludziom pomóc”. Na zapytanie dziewczynek jak chce im pomóc, odpowiedziała: “Chcę pomóc przywrócić autorytet księży w waszym kraju, aby zjednoczyć ten podzielony naród i zjednoczyć kościół” . 08 września rano 2002 r, nagle “zaczęło tańczyć na niebie słońce” . Zapytana matka Boża przez dziewczynki, co to oznacza, Maryja odpowiedziała: “Jest to znak dla tych, którzy nie wierzą”. Często ludzie, którzy modlą się w miejscu stałych objawień Matki Bożej, czują zapach kadzidła. Wiele osób otrzymało w Dżubliku łaskę uzdrowienia. Dziewczynki wraz z o.Atanazym przyjął na audiencji Jan Paweł II

  https://gloria.tv/article/hahuRisnbPFa38T1Qw6Sjgqie

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.